Tayland

Eşsiz doğası mükemmel koyları ile uzakdoğunun incisi olan Tayland aynı zamanda büyük bir kültüre sahiptir. Başkent Bangkok yüzlerce tapınağa ev sahipliği yapmaktadır. Eğlence şehri olan Pattaya başkente 140 km uzaklıktadır. Eşsiz koylara sahip Phuket, Koh Samui yılın her döneminde tüm dünyadan misafir ağırlamaktadır.  

Rusya

Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya dört mevsim ayrı güzelliklere sahiptir. Kış aylarında beyaza bürünen ülke yaz aylarında yeşilin her tonuna ev sahipliği yapmaktadır. Başkent Moskova'da Kızıl Meydan, St. Basil Katedrali, Arbat Caddesi ve Moskova Metrosu görülmesi gereken yerler arasındadır. Ülkenin ikinci büyük şehri olan kuzeyin venediği olarak da bilinen St. Petersburg'da Neva Nehri, Nevisky Caddesi,  Kanlı Kilise, St. Isaac Katedrali, dünyanın en büyük müzelerinden Hermitage görülmesi gereken yerlerin başındadır.   Ekaterinburg, Rostov On Don ve Soçi Rusya'nın diğer görülmeye değer şehirleridir.  

Küba

Devrimden sonra uygulanan ambargo ile ülkenin ikonu haline gelen eski amerikan arabaları dünyaya en fazla puro satışını yapan bu şirin ülke yılın dört mevsimi sıcaklığını korumaktadır. Başkent Havana'da eski amerikan arabaları ile gezmek, sokakta latin müzikleri eşliğinde dans eden insanları görmek, meşhur meydanlarında tarihe tanıklık etmek sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Başkent Havana'da Devrim Meydanı, Capital binası, Armas, San Francisco ve Katedral Meydanı, 24 saat hareketli La Rampa Caddesi görülmesi gereken yerler arasındadır. 
Beyaz kumsallara sahip Varadero şehri, dünya mirası arasında yer alan Trinidad ve Santa Clara şehri ülkenin diğer görülmesi gerekenleri arasındadır.

Brezilya

Her yıl düzenlenen Rio Karanavalı, futbol ve plajları ile ün yapmış güney yarım kürede bulunan bu ülke renklilikleri ile öne çıkmaktadır. Dünyaca ünlü Ipanema, Copacabana plajları turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin en büyük şehri Sao Paula dır. Rio De Janerio' da Kurtarıcı İsa Heykeli, Corcovado Tepesi, Maracana Stadyumu, Sugar Loaf Dağı görülmesi gereken yerler arasındadır. 

Ukrayna

Yüzölçümü olarak doğu avrupanın en büyük ülkesi olan Ukrayna tarım ve maden üretiminde önde gelen ülkelerdendir. Başkent Kiev ekonomi ve kültürel anlamda da önemli yere sahiptir. 
Kiev'de Lavra Manastırı, 2. Dünya Savaşı Müzesi, Khreshchatyk Caddesi, Maydan ve Opera görülmesi gereken yerler arasındadır. 
Polonya sınırında olan Lviv şehri festivalleri, avrupa mimarisinin hakim olduğu ve yeşilin her tonuna ev sahipliğini yapmaktadır. Opera, Belediye Binası, Rynok Meydanı görebileceğiniz yerler arasındadır.
Karadenizin en büyük liman şehirlerinden olan Odessa aynı zamanda plajları ve yaz aylarında eğlence hayatı ile meşhurdur.  
Üniversiteler şehri olarak bilinen Kharkov aynı zamanda parkları ve avrupanın en büyük 3. meydanına ev sahipliği yapmaktadır.  

Dubai

Birleşik Arap Emirliklerinin en kalabalık şehri olan Dubai sahilleri, gökdelenleri ve yapay adaları ile meşhurdur. Şehirde Palmiye Adaları, Dünya Haritası Adaları, 828 metre yüksekliğe sahip Burj Halifa Gökdeleni, Burj El Arab Otel görülmesi gereken yerler arasındadır. 4*4 araçlarla yapılan çölde safari ve çölde arap eğlencesi tavsiye edilen turlardandır.  

İtalya

İtalya avrupanın tarihi zenginliklerle dolu akdeniz ülkesidir. Her şehri ayrı bir tarih dokusu olan bu zengin toprak yapısı ile üzüm ve zeytinleri ile meşhurdur. Başkent Roma'da Kolezyum, Trevi Çeşmesi, Panteon görülmesi gereken yerlerdir. 
Moda merkezi olan Milano aynı zamanda meşhur Como Gölüne ev sahipliği yapmaktadır. 
Kanallar şehri olan Venedik özellikle yaz aylarında birçok turisti ağırlamaktadır.
Ortaçağ ve rönesans mimarisine sahip Floransa şehrinde Katedral, Vecchio Sarayı, Davut Heykeli, Uffizi Sanat Müzesi şehrin simgelerindendir.  

Fransa

Sanatın her alanında ev sahipliği yapmış olan Fransa dünyanın en fazla turist çeken ülkerindendir. Romantizmin şehri olarak bilinen Paris; Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Notre Dame Katedrali, Champ Elysees caddesi turistlerin yoğun ilgi gösterdiği yerler arasındadır. Disneyland Paris'e 40 km uzaklıktadır. 
Fransa aynı zamanda lüks kayak merkezleri ile kış turizminin önemli noktalarındandır. 

Hollanda

Ülke topraklarının büyük kısmı deniz seviyesinin altında olduğu için ingilizcede "alçak ülke" anlamına gelen Netherlands ismini almıştır.  Ülke peynirleri, yel değirmenleri, kanalları ve laleleri ile meşhurdur. Dam Meydanı, Van Gogh Müzesi, Rijksmuseum Müzesi Amsterdam'ın gezilecek yerleri arasındadır. Rotterdam avrupanın en büyük liman şehirleri arasında yer almaktadır.     

Çekya

Orta avrupanın tarihi ülkesi olan Çekya tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile turistlerin tercih ettiği yerlerdendir. Başkent Prag'ta KarlKöprüsü, Kent Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Aziz Vitus Katedrali, Vltava Nehri görülmesi gereken yerler arasındadır. Karlovy Vary Şehri Termal kaplıcaları ile ün yapmış bir şehirdir. 

Kıbrıs

Yavru vatan Kıbrıs doğası, sahilleri ve kumarhaneleri ile turistlere bir çok seçenekleri sunmaktadır. Eski Girne Limanı, Kapalı Maraş Şehri, Magosa Sahilleri ile meşhurdur.

Amerika

Amerika'yı keşfetmek için uzun bir tatil süresine ihtiyaç var. Doğu Amerika'da özellikle New York, Boston, Washington, Orlando ve Miami görülmesi gereken şehirlerdir. Batı Amerika'da ise Los Angeles, San Francisco, San Diego ve Las Vegas şehirleri turistlere unutulmaz deneyim katacak şehirlerdir. 

Balkanlar

Tuna ve Sava nehrinin birleştiği yerde yer alan Sırbıstan'ın başkenti Belgrad şehri, Vardar ovasında kurulu olan eski Osmanlı şehri Makedonya'nın başketi Üsküp doğal güzellikleri ile öne çıkan Ohrid Gölü ve  yine eski Osmanlı şehri olan Saray Bosna'nın başkenti Sarajevo ve meşhur köprüsü iel Mostar şehri balkanlarda görlmeye değer yerler arasındadır. 

Fas

Fas Kuzey Afrika'nın Atlas dağlarına uzanan gizemli dolu ülkesidir. Atlas okaynusuna cephe olan Fas'ın en büyük şehri Kazablanka'da Hasan Cami, Muhammed Meydanı görülmesi gereken yerler arasındadır. Kızıl şehir Marakeş'de ise Kutup Cami, Jemaa El Fayn Meydanı, Bahia Sarayı ve dar alışveriş sokakları görülmesi ferekn yerlerdendir. Atlantik okyanusa kıyısı olan beyaz şehir Essaouira turistler için uğrak yerlerden birisidir. 

Maldivler

Hint Okyanusunda 1200 adadan oluşan bu ufak ülke özellikle balayı tatili için çiftlerin en başta tercih ettikleri bölgedir. Otellere deniz uçağı veya sürat tekneleri ile ulaşılmaktadır. Beyaz kumsalları ve mavi denizi ile çiftlere unutulmaz anlar sunmaktadır. 

Bali

Hint Okyanusunda bulunan Bali doğası, kültürü ile turistlere  ve balayı çiftlerine birçok imkanı sunmaktadır. %93 ü Hindu olan bölge tapınakları, ormanları ve sahilleri ile turistlere unutulmaz anlar sunmaktadır. Seminyak plajı, Ubud bölgesi, Maymun ormanı, Uluwatu Tapınağı, şifalı suyu olduğuna inanılan Tirta Empul tapınağı görülmesi gereken yerler arasındadır.

Çin

Asyanın gizemli ülkesi Çin hem tarihi hemde modern mimarisi ile kendine hayran bırakmaktadır. Devasa Çin Seddi, Pirinç Tarlaları, Modern Şanghay Şehri, Yasak Şehir başta olmak üzere birçok gezi noktası ile turistlerin ilgi odağıdır.  

Yunanistan

Akdenizin incisi Yunanistan doğal güzellikleri ile her biri farklı dokuya sahip adaları, mavinin her tonuna sahip plajları ile turistlere kapılarını açmaktadır. Başkent Atina'da Akropol, Zeus tapınağı, Pire limanı, Plaka Sokakları görülmesi gereken yerler arsındadır. 
Türkiye'ye yakınlığı ve benzerliği ile bilinen Kavala ve Selanik yeme içme çeşitliği, plajları ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır.
Başta Santorini, Mykonos, Rodos, Samos, Girit olmak üzere bir çok adası yaz aylarında turistlere kapılarını açmaktadır.